Siedem województw zagrożonych. IMGW wydaje ostrzeżenia [MAPA]

Redakcja
10.12.2017 09:49
Siedem województw zagrożonych. IMGW wydaje ostrzeżenia [MAPA]
fot. Flickr.com

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla sześciu województw. Dla województwa podkarpackiego IMGW wystosowało ostrzeżenie drugiego stopnia.

Zagłosuj

Twoja ulubiona pora roku to:

Liczba głosów:

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami w warmińsko-mazurskim, mazowieckim i lubelskim. ''W nocy z 10 na 11.12 prognozuje się możliwość wystąpienia marznących, powodujących gołoledź opadów deszczu lub mżawki'' - napisano w komunikacie.

Kolejne ostrzeżenia dotyczą silnego wiatru i obowiązują w Małopolsce, na Śląsku i Dolnym Śląsku  ze średnią prędkością ok. 30 km/h. Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach.

Zobacz także

Silniejszego wiatru mogą spodziewać się także mieszkańcy województwa podkarpackiego - tam obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. 

pogodynka
fot. Pogodynka.pl

W niedzielę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie i południu miejscami rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0 do 2 st., w kotlinach górskich lokalnie -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz na południu Polski porywisty, południowy i południowo-zachodni. W rejonach podgórskich Karpat porywy wiatru do 100 km/h, a wysoko w górach do 130 km/h.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG