Zamknij

Cisza przed burzą. IMGW wydaje ostrzeżenia dla sześciu województw

Redakcja
04.06.2017 10:08
Cisza przed burzą. IMGW wydaje ostrzeżenia dla sześciu województw
fot. Pixabay

Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżowej z płytkim ośrodkiem nad północnym zachodem kraju. Pogodę w Polsce kształtować będzie związana z zatoką niżową linia zbieżności, a w drugiej połowie dnia na zachodzie kraju także przemieszczający się na wschód front chłodny. W sześciu województwach obowiązuje ostrzeżenie I stopnia w związku z burzami.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem, przemieszczające się z południowego zachodu w głąb kraju. Podczas burz prognozowana wysokość opadów do 20 mm, lokalnie do 30 mm, zwłaszcza w pasie od Pomorza Wschodniego i Warmii po Śląsk i wschodnią Małopolskę.

Bez opadów jedynie na krańcach południowo-wschodnich Polski. Temperatura maksymalna od 17 st., 21 st. na północnym zachodzie i zachodzie do około 26 st. w centrum i 29 st. na południowym wschodzie.

Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni, jedynie we wschodniej części kraju przez większą część dnia słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

Ostrzeżenia IMGW przed silnymi burzami obowiązują w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim i śląskim.

Przechwytywanie

RadioZET.pl/PAP/DG