Zamknij

Mróz nie ustępuje. Spadnie nawet 13 cm śniegu! [PROGNOZA POGODY]

Redakcja
03.12.2017 09:56
Mróz nie ustępuje. Spadnie nawet 13 cm śniegu! [PROGNOZA POGODY]
fot. PAP

Polska w pasie od Dolnego Śląska po Podlasie znajduje się w zasięgu słabnącego klina wyżowego, na północnym-zachodzie zaznacza się zatoka niżu znad Północnej Skandynawii, na południowym wschodzie skraj niżu znad Bałkanów. Nad Polską zalega chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Zobacz także

Zagłosuj

Chcesz żeby na święta spadł śnieg?

Liczba głosów:

W niedzielę w zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na południowym wschodzie oraz na północnym zachodzie kraju opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem. W Bieszczadach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 13 cm. Temperatura maksymalna od -1 do 3 st., lokalnie w rejonach podgórskich chłodniej, do -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni, tylko na Pomorzu i wybrzeżu wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h.

pogodynka
fot. Pogodynka.pl

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na wschodzie. Okresami opady śniegu, na zachodzie oraz na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Na Pomorzu i w Bieszczadach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Temperatura minimalna od -6 do -3 st. na południu i wschodzie, na pozostałym obszarze od -3 do 1 st., w dolinach karpackich lokalnie spadek temperatury do -11 st. Wiatr na zachodzie i w centrum umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na południowym wschodzie północny, w Karpatach okresami w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny zachodni w porywach osiągający do 55 km/h.

RadioZET.pl/PAP/DG