Słoneczna i ciepła niedziela. W nocy pierwsze przymrozki [POGODA]

Redakcja
30.09.2018 08:22
Słoneczna i ciepła niedziela. W nocy pierwsze przymrozki [POGODA]
fot. Pixabay

Pogoda w niedzielę będzie sprzyjać jesiennym spacerom. W ciągu dnia w całej Polsce możemy spodziewać się sporej ilości słońca. Temperatura maksymalna od 13 do 18 stopni Celsjusza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Polska znajduje się w zasięgu wyżu znad Ukrainy, w chłodnym powietrzu polarnym morskim, jedynie nad południowo-zachodnią część kraju napływa nieco cieplejsze powietrze.

Pogoda w niedzielę 

W niedzielę w dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie nad morzem i na Pomorzu zachmurzenie umiarkowane, a na wschodnim wybrzeżu okresami wzrastające do dużego.

Temperatura maksymalna od 13 st. na Podlasiu, 15 st. w centrum, do 18 st. na Dolnym Śląsku. Chłodniej w miejscowościach podgórskich Karpat: od 11 st. do 13 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

Śnieg w RPA. Żyrafy i słonie w zimowym krajobrazie

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

W nocy temperatura minimalna od 3 st. do 6 st. Chłodniej na Podlasiu i na północy Lubelszczyzny: 2 st., a w miejscowościach podgórskich około 0 st., cieplej nad morzem: od 5 st. do 7 st. Lokalnie na wschodzie przygruntowe przymrozki do -1 st. 

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG