Pogoda na weekend: przyjdzie wiosna?

Redakcja
24.03.2017 07:33
Pogoda na weekend: przyjdzie wiosna?
fot. Flickr

W ostatni weekend marca możemy liczyć na rozpogodzenie. Piątek na ogół będzie pogodny, lecz miejscami wystąpią opady deszczu. Weekend niestety przyniesie chłód, jednak wydaje się, że są to ostatnie podrygi zimy.

W piątek pogodnie będzie na północy i zachodzie kraju. W innych częściach Polski aura pozostanie raczej w kratkę. 

Zagłosuj

U Ciebie w okolicy jest już wiosna?

Liczba głosów:

Może popadać. Deszczu można się spodziewać zwłaszcza na wschodzie i na południowym-wschodzie Polski. Tam też będzie najwięcej zachmurzeń.

W pozostałych częściach kraju słońce będzie przeplatać się z zachmurzeniami. Jednak po południu pogoda powinna się poprawić.

Temperatura wyniesie od 9 stopni w Trójmieście, Katowicach i Suwałkach do 13 stopni w Zielonej Górze. W stolicy termometry wskażą maksymalnie 10 stopni.

W sobotę już w przeważającej części kraju będzie pogodnie. Przelotnych opadów i nieznacznych zachmurzeń można spodziewać się tylko na wschodzie. Temperatura wyniesie od 6 stopni (w Suwałkach) do 12 stopni (na Dolnym Śląsku).

Niestety w niedzielę przyjdzie załamanie pogody. Popada i zachmurzy się w wielu częściach kraju. Jednak od przyszłego tygodnia szaro-burą aurę powinna przegonić wiosna z prawdziwego zdarzenia.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Pozostaje nam zatem uzbroić się w cierpliwość!

RadioZET.pl/KM