Pogoda na piątek. Wraca upał. Są ostrzeżenia pogodowe!

Redakcja
17.08.2017 15:23
Pogoda na piątek. Wraca upał. Są ostrzeżenia pogodowe!
fot. PAP

Do Polski znów wraca upał. Gdzie będzie najcieplej?

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia oraz południowo-wschodnia Europa będzie w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze dominować będą słabe wyże. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, pod koniec dnia regiony północno-zachodnie znajdą się w strefie frontu chłodnego. Z południowego zachodu będzie napływać zwrotnikowa masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie i południu miejscami małe. W północnej połowie kraju miejscami opady deszczu. Pod wieczór miejscami na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Kujawach i Dolnym Śląsku burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. na północnym zachodzie, w centrum około 29 st., do 32 st. na południowym wschodzie. Nad morzem od 23 do 25 st. Wiatr słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany, z kierunków południowych, na zachodzie skręci na zachodnie. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

IMGW wydało kilka ostrzeń: w województwie mazowieckim, lubelskim i podkarpackim obowiązuje ostrzeżenia 2 stopnia ze względu na upał.

RadioZET.pl/SI/PAP