Zamknij

Coraz zimniej! Pogoda na piątek, 2 lutego

Redakcja
01.02.2018 22:10
Coraz zimniej! Pogoda na piątek, 2 lutego
fot. Archiwum Radia ZET

Jaka pogoda czeka nas w piątek, 2 lutego?

Pogoda na piątek, 2 lutego 2018

Jak podało IMGW, na przeważającym obszarze Europy pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie krańce zachodnie i wschodnie znajdą się w zasięgu wyżów. Polska będzie pod wpływem układu niżowego z ośrodkami w rejonie Danii oraz Zatoki Fińskiej. Południowy wschód kraju znajdzie się w strefie frontu atmosferycznego. Do Polski z północnego zachodu napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie się wahać.

Zachmurzenie duże, na południowym zachodzie i zachodzie większe przejaśnienia. W południowo-wschodniej połowie kraju opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu, w Tatrach i Beskidzie Śląskim i Żywieckim opady śniegu i tam możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 8 cm. Na północy Polski miejscami słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 2 st. do 5 st., wyższa na krańcach południowo-wschodnich — około 6 st. Wiatr na zachodzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy, na południu kraju miejscami słaby, zmienny. W Karpatach wiatr porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z piątku na sobotę na południowym wschodzie i południu Polski zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu Polski przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, na południowym zachodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północnym wschodzie lokalnie marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 st. do 1 st.; w kotlinach sudeckich i w rejonach podgórskich około -4 st. Wiatr przeważnie słaby, południowy i południowo-wschodni, tylko na Podkarpaciu umiarkowany, północno-zachodni.

IMGW na razie nie wydał żadnych ostrzeżeń.

RadioZET.pl/SI/PAP/pogodynka.pl