Pogoda na piątek. Pogodnie, słonecznie i nawet 14 stopni

Dominik Gołdyn
29.03.2019 06:59
Pogoda na piątek. Pogodnie, słonecznie i nawet 14 stopni
fot. Pixabay

Pogoda w piątek, 29 marca zapowiada się wyjątkowo wiosennie. W całym kraju na termometrach zobaczymy ponad 10 st. C. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez wyż znad Niemiec, w masie ciepłego powietrza polarnego morskiego. Jedynie północna Europa znajduje się pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Morzem Barentsa i związanego z nim układu frontów atmosferycznych. 

Pogoda na dziś – piątek 29 marca 

W piątek synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane, miejscami na zachodzie i północy duże. W północno-wschodniej części kraju możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 8 st. na terenach podgórskich i 10 st. na krańcach wschodnich do 14 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju okresami dość silny i w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy na Suwalszczyźnie i Podlasiu możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Gdzieniegdzie, głównie w południowej połowie kraju, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -3 st. na terenach podgórskich do 7 st. lokalnie w centrum kraju i na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

Pogoda w Warszawie

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby, zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie spadać.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP