Zamknij

Pogoda w piątek. Silny wiatr. IMGW wydał ostrzeżenia

Redakcja
08.12.2017 08:52
Pogoda w piątek. Silny wiatr. IMGW wydał ostrzeżenia
fot. Archiwum Radia ZET

Jaka pogoda czeka nas w piątek, 8 grudnia? Oto prognoza.

Jak informuje IMGW, znaczny obszar Europy jest w zasięgu rozległego i głębokiego niżu znad Norwegii, jedynie krańce zachodnie, południowe i wschodnie Europy obejmuje wyż. Polska jest w zasięgu wspomnianego niżu, z zachodu na wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Ciepłe powietrze polarne morskie napływające z południowego zachodu stopniowo jest wypierane przez chłodne arktyczne powietrze napływające z północnego zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 988 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na północy kraju lokalnie także deszczu ze śniegiem, a w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st.C na północnym wschodzie do 7 st.C na południowym zachodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. Na południowym wschodzie porywy wiatru do 65 km/h z południowego zachodu, a na Podkarpaciu do 80 km/h z południa.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady, przeważnie deszczu ze śniegiem, na południu kraju oraz w górach śniegu. W Bieszczadach opady śniegu chwilami intensywne i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura minimalna od -1 st.C do 2 st.C, a w kotlinach górskich lokalnie do -3 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, w zachodniej połowie Polski oraz w górach porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatr do 55 km/h, a w strefie nadmorskiej do 75 km/h.

IMGW wydał ostrzeżenia związane z silnym wiatrem w województwie podkarpackim oraz w Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

RadioZET.pl/SI/PAP/pogodynka.pl