Pogoda na piątek i sobotę 27 i 28 kwietnia. Możliwe burze

Redakcja
26.04.2018 15:15
Pogoda
fot. Archiwu RadioZET.pl

W najbliższych dwóch dniach czeka nas lekkie zachmurzenie i ochłodzenie. Nad Bałtykiem zimno, zaledwie 10 stopni. Najcieplej na Śląsku w sobotę — do 26 stopni. Na wschodzie możliwe słabe burze.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą płytkie układy niskiego ciśnienia, jedynie w części środkowo-wschodniej kontynentu zaznaczy się obecność słabego wyżu. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, jego ośrodek znajdować się będzie w rejonie Podkarpacia. Utrzyma się nad nami chłodne powietrze polarne morskie.

Piątek — najcieplej na Śląsku

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, w północnej połowie kraju oraz w województwach wschodnich okresami duże z przelotnymi opadami deszczu, na wschodzie możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 12 st., 14 st. na północy do 19 st. na Śląsku, lokalnie na wybrzeżu 10 st., 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i w czasie burz porywisty, z kierunków zachodnich i południowych.

Noc będzie chłodna

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i Przedgórzu Sudeckim okresami duże z niewielkimi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 2 st. na Suwalszczyźnie do 9 st. w centrum i 10 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Sobota — nawet do 26 stopni

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, w zachodniej połowie kraju okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st., 17 st. na północy do 23 st. w centrum i 26 st. na Śląsku i w Małopolsce, na wybrzeżu od 12 st. do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i w czasie burz porywisty, z kierunków zachodnich i południowych.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/IMGW/strz