Pogoda na piątek i sobotę (9 i 10 czerwca)

Redakcja
09.06.2017 10:46
Pogoda na piątek i sobotę (9 i 10 czerwca)
fot. pexels.com

Mamy dobrą wiadomość! Czekają nas ładne dwa dni z jedynie przejściowymi opadami w sobotę. W piątek temperatura maksymalna nawet do 28 stopni. Niewiele chłodniej będzie w sobotę - do 25 stopni, jednak w centralnej i wschodniej części kraju mogą wystąpić przelotne burze.

Wschód Europy, Skandynawia, Wyspy Brytyjskie oraz częściowo Europa zachodnia znajdują się w zasięgu niżów znad Morza Północnego i Atlantyku. Pozostałe obszary kontynentu są w obszarze podwyższonego ciśnienia. Dzięki temu przychodzi nad Polskę ciepłe powietrze. Temperatura maksymalna przeważnie od 24 do 28 stopni, na północnym wschodzie, wschodnim Pomorzu, na wybrzeżu i w dolinach karpackich chłodniej, od 22 do 25 stopni.

Burzowa noc

Nocą z piątku na sobotę wystąpią przelotne burze, a lokalnie nawet grad. Temperatura w nocy wahać się będzie w okolicy 10-15 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, w zachodniej połowie kraju skręcający na zachodni. Nocą również możliwe przejściowe burze, w czasie których może mocno powiać, nawet do 70 km na godzinę.

Na zachodzie bez opadów

W sobotę możliwe przelotne burze, zwłaszcza w centralnej części kraju i na wschodzie. Zachodnie województwa czeka ładna pogoda, bez opadów. Temperatura maksymalna przeważnie od 20 do 22 stopni, na wschodzie wyższa, od 22 do 25 stopni. Nad samym morzem chłodniej, od 16 do 20 stopni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie powoli spadać.

Takie były skutki gwałtownych burz nad Polską w ostatnim czasie:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/IMGW/strz