Zamknij

Pogoda na piątek i sobotę. Nawet do 26 stopni w ciągu dnia

Redakcja
19.04.2018 15:40
Pogoda
fot. Archiwum RadioZET.pl

Według prognoz IMGW czekają nas dwa słoneczne dni. W piątek temperatura maksymalna na południowym wschodzie nawet do 26 stopni. Chłodniej będzie jedynie w sobotę nad morzem — od 10 do 16 stopni.

Nad Europą dominować będzie rozległy wyż z centrum nad Polską, jedynie częściowo północna i wschodnia część kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów. Oznacza to, że z południowego zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie, a my będziemy mogli cieszyć się słoneczną, niemal letnią pogodą, przez co najmniej dwa najbliższe dni.

Piątek słoneczny

W piątek temperatura maksymalna od 18-20 st. na wschodzie i południowym wschodzie do 24-26 st. miejscami na zachodzie. Chłodniej na wybrzeżu wschodnim i na Podkarpaciu: od 16-18 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich, tylko na południowym wschodzie zmienny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Noce będą chłodne

Noc z piątku na sobotę może być chłodna, a miejscami wystąpią mgły. Na wybrzeżu wschodnim miejscami widzialność wyniesie około 500 m. Temperatura minimalna od 7-11 st., na Ziemi Lubuskiej, lokalnie 12 st. Wiatr słaby, na Pomorzu umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W sobotę deszcz tylko w górach

Słoneczna pogoda czeka nas również w sobotę. Jedynie po południu w Sudetach możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 16-19 st. na północy do 24 st. na południu. Chłodniej nad morzem: od 10-16 st. Wszystko wskazuje na to, że letnia aura utrzyma się co najmniej do niedzieli.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/strz

C