Zamknij

Burze i gwałtowne ochłodzenie. Zmiana pogody od piątku

Redakcja
23.08.2018 22:09
Pogoda, deszcz
fot. Piotr Kamionka/REPORTER

Upały, gwałtowne ochłodzenie, burze i grad. Do Polski zbliża się gwałtowna zmiana w pogodzie. W piątek termometry pokażą nawet 32 stopnie! Spadek temperatur odczujemy w weekend. IMGW w prognozie zagrożeń wydał ostrzeżenia przed burzami. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Polska znajduje się w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia, związanej z niżem nad Skandynawią. Niemal cały kraj będzie w bardzo ciepłym, polarnym morskim powietrzu. W piątek po południu nad zachodnie rejony nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego, za którym z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda w piątek: burze i deszcz 

W piątek na Podkarpaciu zachmurzenie umiarkowane i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wydanie ostrzeżeń przed burzami z gradem i burzami we wszystkich województwach kraju. 

Alerty drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Zobacz także

Temperatura maksymalna w piątek wyniesie od 23 st. na północnym zachodzie i nad morzem do 31 st. miejscami na południu kraju. 

Pogoda w weekend: ochłodzenie 

W sobotę przeważnie zachmurzenie duże, jedynie w centrum i na Pomorzu możliwe większe przejaśnienia. Miejscami w całym kraju opady deszczu, a na południu Mazowsza, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu możliwe burze, lokalnie z opadami gradu.

Termometry pokażą od 18 st., 20 st. na zachodzie i w centrum kraju do 27 st., 29 st. na południowym wschodzie. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Jak radzić sobie z upałem w samochodzie?

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie się wahać.

RadioZET.pl/IMGW/DG