Pogoda. W większości kraju pogodnie. Na termometrach do 16 st.

Błażej Makarewicz
22.03.2019 06:47
Pogoda. W większości kraju pogodnie. Na termometrach do 16 st.
fot. Shutterstock

W piątek w większości kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna od 8 st., 9 st. na Suwalszczyźnie i wybrzeżu, 12 st., 14 st. w centrum i na południowym wschodzie do 16 st. na Dolnym Śląsku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i słabe opady deszczu z wyjątkiem krańców zachodnich i południowo-zachodnich kraju. Temperatura maksymalna od 8 st., 9 st. na Suwalszczyźnie i wybrzeżu, 12 st., 14 st. w centrum i na południowym wschodzie do 16 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, jedynie na Pomorzu, południowo-wschodni i południowy.

W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie duże i słabe opady deszczu. Na Dolnym Śląsku i Wielkopolsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze kraju i w kotlinach sudeckich, zachmurzenia małe i umiarkowane i silne zamglenia oraz mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -1 st., 1 st. na Suwalszczyźnie i w obszarach podgórskich do 5 st., 6 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, na Pomorzu słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

PROGNOZA POGODY

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże, po południu malejące do umiarkowanego i małego. Początkowo możliwe bardzo słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, zmienny.

RadioZET.pl/PAP/BM