Będzie jeszcze cieplej. W weekend rekordowe temperatury [POGODA]

Redakcja
02.01.2018 22:46
Będzie jeszcze cieplej. W weekend rekordowe temperatury [POGODA]
fot. Pixabay

Tegoroczna zima nie obfituje w gwałtowne spadki temperatur i intensywne, długo utrzymujące się opady śniegu. Prognoza pogody na dalszą część tygodnia zmartwi miłośników zimowego szaleństwa. W weekend mogą paść rekordy ciepła! 

Zagłosuj

Najgorsza pora roku to:

Liczba głosów:

Boże Narodzenie i sylwester nie poprawiły nastrojów osób tęskniących za prawdziwą zimową aurą. Wprawdzie do ostatniego dnia meteorologicznej zimy pozostało sporo czasu, najbliższe dni - w tym weekend, dostarczą nam dawkę wysokich temperatur! 

We wtorek termometry w całym kraju wskażą maksymalnie dwa stopnie Celsjusza. Synoptycy nie wykluczają opadów deszczu ze śniegiem, a miejscami śniegu. Pierwsze ocieplenie dotrze do nas w środę. Najcieplejszym rejonem Polski będą okolice Zielonej Góry - 9 stopni.

Czwartek i piątek to kolejne dni, w których temperatura nie spadnie poniżej zera. W większej części kraju spodziewane są jednak opady deszczu. Prawdziwa wiosenna aura powita nas w sobotę. Będzie to najcieplejszy dzień tygodnia! Temperatura będzie oscylowała od 6 stopni w Suwałkach do nawet 10 stopni w Krakowie i Katowicach oraz 11 stopni we Wrocławiu.

pogo
fot. Pogodynka

W niedzielę nagły spadek temperatur. Na północnym-wschodzie przymrozek i opady śniegu.

Zobacz także

Polski rekord ciepła w styczniu zanotowano 17 stycznia 1993 roku w Jeleniej Górze. Blisko 25 lat temu termometry wskazały 17 stopni Celsjusza. Niewykluczone, że w najbliższy weekend w niektórych zakątkach Polski mogą paść kolejne rekordy! 

RadioZET.pl/DG