Zamknij

Pogoda: Koniec ciepła. IMGW ostrzega przed przymrozkami. W nocy nawet -8 stopni

Redakcja
01.04.2019 07:12
Pogoda: Koniec ciepła. IMGW ostrzega przed przymrozkami. W nocy nawet -8 stopni
fot. Dawid Tatarkiewicz/East News

Pogoda na poniedziałek. 1 kwietnia termometry pokażą maksymalnie 11 stopni. W nocy chwyci mróz. Słaby deszcz możliwy jedynie w północno-wschodniej Polsce.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem Europy dominuje rozległy wyż z centrum nad Morzem Bałtyckim, jedynie nad Islandią, północną Skandynawią i południowo-wschodnią częścią kontynentu pogodę kształtują układy niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Pogoda w Polsce jest kształtowana przez wspomniany wyż. Z północy napływa powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda na dziś – poniedziałek, 1 kwietnia 

W poniedziałek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 6 st. na Podhalu, 7 st. na wschodzie i nad morzem do 12 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na Śląsku okresami porywisty, na wschodzie z kierunków północnych, na zachodzie z kierunków wschodnich.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -5 st. na Podlasiu (przy gruncie -8 st.) do 1 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni

IMGW ostrzega przed mrozem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w poniedziałek rano ostrzega przed przymrozkami w woj. zachodniopomorskim z wyłączeniem północnych powiatów, lubuskim, północnej części dolnośląskiego oraz zachodniej części wielkopolskiego.

Prognozowany jest lokalnie spadek temperatury do -3 st., a przy gruncie do -6 st.

Zobacz także

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność, a także śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

RadioZET.pl/PAP