Zamknij

Pogoda na poniedziałek. Deszcz, śnieg i burze z opadami krupy lodowej

Dominik Gołdyn
25.03.2019 07:36
Pogoda na poniedziałek. Deszcz, śnieg i burze z opadami krupy lodowej
fot. Shutterstock

Pogoda na poniedziałek, 25 marca. Temperatura sięgnie zaledwie 4-10 st. C. Wiatr zmieni kierunek z zachodniego na północny. Burze pojawią się w zachodniej, środkowej i południowej Polsce. Będzie padał deszcz, deszcz ze śniegiem, krupa śnieżna, a miejscami sam śnieg.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez niż znad południowego Bałtyku, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju frontu atmosferycznego. Za frontem napłynie chłodne polarne morskie powietrze.

Pogoda w poniedziałek, 25 marca

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w północnej połowie kraju oraz w obszarach podgórskich również deszczu ze śniegiem, a na krańcach północno-wschodnich i wysoko w górach także śniegu. Lokalnie burze z opadami krupy lodowej.

Temperatura maksymalna od 5 st. miejscami na północy kraju do 10 st. na południu. Wiatr na wschodzie słaby, na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, powodujące zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami małe. Miejscami przelotne opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i gdzieniegdzie śnieg, stopniowo od północnego zachodu zanikające. W górach opady śniegu. Temperatura minimalna od -2 st. na krańcach północno-wschodnich, Pomorzu i w obszarach podgórskich, do 0 st., 1 st. na przeważającym obszarze i 3 st. nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i północny.

Zobacz także

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

RadioZET.pl/PAP/DG