Pogoda na poniedziałek i wtorek (14 i 15 sierpnia)

Redakcja
13.08.2017 16:54
Pogoda na poniedziałek i wtorek (14 i 15 sierpnia)
fot. Pexels

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w Karpatach miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu. We wtorek też bez upału. Temperatura maksymalna od 22 st. na północnym wschodzie Polski do 25 st. w centrum i do 28 st. na zachodzie.

Jak podaje IMGW, nad Europą dominował będzie rozległy wyż z centrum nad południowym Bałtykiem. Jedynie krańce zachodnie oraz południowo-wschodnie będą w zasięgu niżów. Oznacza to, że z zachodu napływać będzie dość ciepłe powietrze polarne, morskie.

Chwilowy koniec upałów

W poniedziałek 14 sierpnia w całej Polsce niebo będzie zachmurzone. Jedynie w Karpatach wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. miejscami na wybrzeżu do 20 st., 24 st. na pozostałym obszarze kraju. W rejonach podgórskich będzie chłodniej, gdzie temperatura maksymalna będzie w granicach 17 - 20 stopni.

Noce mogą być chłodne

Nocą z poniedziałku na wtorek niebo będzie zachmurzone. W całym kraju temperatura wyniesie od 10 do 14 stopni. Jedynie w górach może być chłodniej – około 8 stopni.

We wtorek nieco cieplej. Temperatura maksymalna od 22 st. na północnym wschodzie Polski do 25 st. w centrum i do 28 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/strz