Zamknij

Lato odejdzie w niepamięć? Fatalne wieści pogodowe

Redakcja
03.09.2017 21:58
Lato odejdzie w niepamięć? Fatalne wieści pogodowe
fot. Pixabay

Wrzesień wita nas zimną i deszczową aurą. Niestety, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie przypomniało o sobie ciepłe powietrze. 

Polska będzie pod wpływem niżu, którego ośrodki znajdą się nad południowym Bałtykiem oraz nad Białorusią i Ukrainą. Północno wschodnia i początkowo również wschodnia część kraju pozostaną w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Zobacz także

W poniedziałek na zachodzie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu, na wschodzie kraju okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów do 20 mm. Na północnym wschodzie możliwe burze. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 14 st. na wschodzie kraju oraz w rejonach podgórskich do 20 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, miejscami porywisty, północno-zachodni. W burzach porywy wiatru do 65 km/h.

We wtorek na zachodzie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i opady deszczu. Na południu i południowym wschodzie kraju opady okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów do 25 mm. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 13 st. na południowym wschodzie kraju do 18 st. w centrum i do 22 st. na zachodzie, w dolinach karpackich od 10 st. do 13 st. Wiatr na południu Polski umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni, na pozostałym obszarze kraju słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

Ciśnienie w centrum kraju w południe wyniesie 998 hPa i będzie się wahać.

RadioZET.pl/PAP/DG