Zamknij

Uwaga, będzie ślisko! Alert pogodowy dla pięciu regionów

Redakcja
17.12.2017 17:55
Uwaga, będzie ślisko! Alert pogodowy dla pięciu regionów
fot. Pawel Malecki / Agencja Gazeta

Uwaga kierowcy i piesi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dotyczące oblodzenia na drogach. Noc i poranek przyniosą ze sobą ujemne temperatury w niemal całym kraju.

 

Ostrzegawcze komunikaty dotyczą pięciu województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego i łódzkiego. Mieszkańcy tych regionów Polski muszą szczególnie uważać na oblodzone drogi i chodniki.

''Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, przy gruncie od -5°C do -2°C'' - podało w komunikacie IMGW. Pogodowy alert obowiązuje do godziny 9 rano w poniedziałek 18 grudnia.

pogodynka
fot. Pogodynka.pl

ZOBACZ KONIECZNIE:  Pogoda na Święta - prognoza pogody na 24-26 grudnia

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady śniegu, głównie na południu kraju. Gdzieniegdzie mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -6 st.C do -2 st.C, wyższa na wybrzeżu - około -1 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami rozpogodzenia. We wschodniej połowie kraju, a początkowo także na południowym zachodzie, gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Rano w centrum i na północy możliwe lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju od -2 st.C do 0 st.C, w zachodniej od -1 st.C do 2 st.C. W rejonach podgórskich od -3 st.C do -1 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

Zima uchwycona w kadrze: 

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG 

C