Załamanie pogody. Chmury, deszcz i pierwszy śnieg

Redakcja
23.10.2017 07:18
Załamanie pogody. Chmury, deszcz i pierwszy śnieg
fot. IMGW

Synoptycy nie mają złudzeń - to koniec złotej polskiej jesieni. Nad Polską zalega powietrze polarnomorskie. Czekają nas więc chłodne i deszczowe dni. Na południu kraju spodziewane są pierwsze przymrozki i opady śniegu. 

W poniedziałek będzie zachmurzenie całkowite, miejscami przejaśnienia, zwłaszcza na północnym zachodzie Polski. Na południu okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, a w Karpatach i na Pogórzu Karpackim miejscami o natężeniu silnym.

Wysoko w Beskidach opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w Tatrach deszczu ze śniegiem i śniegu. Wysoko w Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm.

Zobacz także

Na pozostałym obszarze miejscami słabe opady deszczu, rano i wieczorem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Prognozowana wysokość opadu w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim do 15 mm, a w Karpatach i na Pogórzu Karpackim do 20 mm.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 9 do 12 st. C, na północnym wschodzie i w dolinach karpackich niższa, od 6 do 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych, na wschodnim Pomorzu oraz na północnym wschodzie i wschodzie kraju z kierunków wschodnich. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, w Tatrach powodujący zawieje śnieżne.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 999 hPa i będzie wzrastać.

RadioZET.pl/PAP/DG