Zamknij

Intensywne opady śniegu i zawieje śnieżne [POGODA]

Redakcja
04.12.2017 07:02
Intensywne opady śniegu i zawieje śnieżne [POGODA]
fot. PAP

Polska znajduje się pod wpływem niżu z rejonu Zatoki Fińskiej, w strefie frontu okluzji. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Mieszkańcy części kraju muszą przygotować się na intensywne opady śniegu i zawieje śnieżne. 

 

W poniedziałek będzie zachmurzenie przeważnie duże. Okresami przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. Na południu Polski miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm, a w Karkonoszach o 15 cm. Temperatura maksymalna od 0 – 1 st. C na południowym wschodzie i wschodzie Polski do 4 st. C na zachodzie i 5 st. C na wybrzeżu.

Zobacz także

W dolinach karpackich temperatura od -3 do -1 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich. W Karpatach wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogodynka.pl
fot.

Pogodynka.pl

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, na Pomorzu Zachodnim deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -2 do 0 st. C, nad morzem od 1 do 3 st. C, w dolinach górskich od -5 do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Karpatach wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

RadioZET.pl/PAP/DG 

C