Zamknij

Pogoda na początek tygodnia. Wiatr i opady śniegu [MAPA]

Redakcja
29.10.2017 14:02
Pogoda na początek tygodnia. Wiatr i opady śniegu [MAPA]
fot. IMGW

Od soboty nad Polską i Europą szaleje orkan Grzegorz. Silny wiatr przesuwa się z północno-zachodniej części kraju na wschód Polski. Synoptycy przewidują, że utrzyma się on do poniedziałku. Wtedy też pojawią się przelotne opady śniegu- nie tylko w górach! 

Zobacz także

Jak informuje IMGW, Polska znajdzie się na skraju niżu znad zachodniej Rosji, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego napływającym z północy. W poniedziałek należy spodziewać się dużego zachmurzenia.

Okresami, głównie we wschodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej lub śniegu. W rejonach podgórskich i górach (powyżej 500 m n.p.m.) opady śniegu. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 12 cm.

Orkan Grzegorz nad Polską. Wszystkie informacje na bieżąco na RadioZET.pl

Temperatura maksymalna od 4 st. do 8 st., a w rejonach podgórskich Karpat od 0 st. do 3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, na wschodzie wiatr dość silny i silny, miejscami bardzo silny, do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, na wschodnim wybrzeżu wiatr od 40 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiatr północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, w porywach do 110 km/h, północno-zachodni, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne.

Przechwytywanie
fot. Pogodynka.pl

RadioZET.pl/PAP/DG