Zamknij

W sobotę bezchmurnie i ciepło. Rano mgły

Redakcja
13.10.2018 08:33
W sobotę bezchmurnie i ciepło. Rano mgły
fot. gan chaonan/Shutterstock

W sobotę będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Rano we wschodniej połowie kraju miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. W rejonie mgieł zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C, lokalnie 25°C, jedynie na krańcach północno wschodnich, Półwyspie Helskim i na Podhalu około 19°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

IMGW informuje: Nad wschodnią, środkową i południową Europą dominuje wyż z centrum nad Ukrainą. Pozostały obszar kontynentu jest w zasięgu niżów. Polska pozostaje w zasięgu wyżu. Z południa nadal napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego, tylko północny wschód kraju pozostaje w chłodniejszym powietrzu.

Zobacz także

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1016 hPa i będzie powoli spadać.

Pogoda na noc

W nocy z soboty na niedzielę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, mgła ograniczająca widzialność do 200 m. W rejonie mgieł zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 4°C, 6°C na wschodzie do 10°C, 12°C na zachodzie oraz nad morzem. Wiatr słaby, w zachodniej połowie kraju wzmagający się do umiarkowanego, południowo-wschodni.

Zobacz także

W Warszawie w sobotę słonecznie. Temperatura maksymalna około 21°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna około 7°C. Wiatr słaby,południowo-wschodni. W niedzielę bezchmurnie. Temperatura maksymalna około 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

RadioZET/PAP/JZ