Zamknij

Alert pogodowy. IMGW ostrzega siedem województw [MAPA]

Redakcja
15.12.2017 18:46
Alert pogodowy. IMGW ostrzega siedem województw [MAPA]
fot. Pixabay

Czerwony alert pogodowy - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gołoledzią i intensywnymi opadami śniegu. Komunikaty wydano dla siedmiu województw. 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia związane z oblodzeniami dotyczy obecnie województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego i południowej części małopolskiego. Prognoza zagrożeń obowiązuje od piątku (22:00) do sobotniego poranka.

''Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C, przy gruncie do -3°C'' - podało w komunikacie IMGW. 

pogoda
fot. Pogodynka.pl

Ponad to w Bieszczadach Beskidzie Niskim prognozowane są ''opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym''. Spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej od 21 cm do 30 cm.

ZOBACZ KONIECZNIE: Pogoda na Święta - prognoza pogody na 24-26 grudnia

Drogowcy przypominają, że zgodnie z normami tzw. luźny śnieg na drogach krajowych może pozostawać na jezdni do 4 godzin po ustaniu opadów, a błoto pośniegowe do sześciu. Policja radzi kierowcom, którzy wybierają się w rejony podgórskie, żeby zabrali łańcuchy na koła.

RadioZET.pl/IMGW/mdi, DG