Ostrzeżenie IMGW dla 10 województw. Silny wiatr i roztopy

Redakcja
23.12.2017 10:23
Ostrzeżenie IMGW dla 10 województw. Silny wiatr i roztopy
fot. PAP

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem. 

Zagłosuj

Boisz się smogu?

Liczba głosów:

Komunikat dotyczy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego. 

''W ciągu dnia prognozowany jest znaczny wzrost prędkości wiatru. Średnia prędkość wiatru wyniesie od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h. W nocy w powiatach nadmorskich, wiatr nadal będzie się wzmagał, średnia prędkość od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiatr  z kierunków zachodnich'' - podało IMGW.

Przechwytywanie
fot. Pogodynka

Na południu Polski, w województwie dolnośląskim, małopolskim i podkarpackim prognozuje się gwałtowne topnienie pokrywy śnieżnej.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

W sobotę będzie zachmurzenie przeważnie duże i miejscami słabe opady deszczu, jedynie na wschodzie początkowo deszczu ze śniegiem lub śniegu, a w Karpatach powyżej 1000 m n.p.m. opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej, zwłaszcza w Bieszczadach o 10 cm. Przejściowo w niższych partiach Karpat możliwe opady marznące, powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od 3 – 4 st. C na wschodzie do 8 – 9 st. C na zachodzie i na wybrzeżu. W dolinach karpackich od 0 do 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni. Porywy wiatru do 65 km/h, na wybrzeżu i wysoko w górach do 90 km/h. Wysoko w Karpatach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG