Zamknij

Wrzesień wita nas deszczem. IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami

Redakcja
02.09.2017 09:32
Wrzesień wita nas deszczem. IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami
fot. Pixabay

To koniec letnich upałów! Pierwszy weekend września przypomni nam o zbliżającej się jesieni. Wychodząc z domu warto zaopatrzyć się w parasol. 

Polska jest w zasięgu niżu znad Kaliningradu, na wschodzie i północy kraju zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego. Będzie napływało chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

W sobotę będzie zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami. W całym kraju miejscami przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 15 do 18 st. C, cieplej do 24 st. C lokalnie na krańcach południowo-wschodnich, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, lokalnie tylko 13 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu wschodnim umiarkowany i dość silny oraz porywisty, północny i północno-zachodni, tylko na północnym wschodzie z kierunków południowych.

Przechwytywanie
fot. IMGW

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Dotyczy ono województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego i podkarpackiego, a także zachodnich części Mazowsza i woj. warmińsko-mazurskiego.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG