Zamknij

Pogoda na środę. Raczej ciepło, miejscami pochmurno i deszczowo

Redakcja
19.09.2018 07:14
Pogoda na środę. Raczej ciepło, miejscami pochmurno i deszczowo
fot. Akugasahagy/Shutterstock

Jak informuje IMGW, Europa północna jest pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska jest na skraju rozległego niżu z ośrodkiem głównym w rejonie Wysp Brytyjskich i wtórnymi nad Morzem Północnym i Skandynawią. Nad województwami północnymi przemieszcza się mało aktywny chłodny front atmosferyczny. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1006 hPa i będzie ulegało wahaniom z niewielką tendencją wzrostową.

Zobacz także

W środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na zachodzie i Pomorzu miejscami wzrastające do dużego, na Przedgórzu Sudeckim możliwy przelotny deszcz, a w Sudetach możliwe także burze. Temperatura maksymalna od 25 st., 26 st. na wschodzie i Pomorzu, 27 st. w centrum kraju do 28 st. na południu i południowym zachodzie. Chłodniej na wybrzeżu i w dolinach karpackich: od 22 do 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu miejscami bezchmurnie. Na północnym wschodzie kraju i w dolinach karpackich miejscami mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 12 st., 14 st. na wschodzie i w Małopolsce, około 16 st. w centrum, do 17 st. na zachodzie. Chłodniej w dolinach górskich: od 8 do 11 st. Wiatr słaby, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W środę w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna około 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna około 16 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

RadioZET/PAP/JZ