Zamknij

Mroźna środa. IMGW wydał ostrzeżenia aż dla 6 województw!

Redakcja
23.01.2018 19:58
Mroźna środa. IMGW wydał ostrzeżenia aż dla 6 województw!
fot. Archiwum Radia ZET

Jaka pogoda czeka nas w środę, 24 stycznia? Oto szczegółowa prognoza pogody.

Pogoda na środę, 24 stycznia 2018

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad Ukrainą, Bałkanami, północnymi Włochami i południową Hiszpanią. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Skandynawią, Szetlandami i północnym Atlantykiem. Polska znajdzie się pod wpływem zatoki związanej z tym rozległym niżem. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny, za którym napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie spadało.

Zobacz także

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie miejscami słabe opady deszczu, na pozostałym obszarze miejscami słabe opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Początkowo w pasie od Mazur, poprzez Mazowsze, po Opolszczyznę i dolny Śląsk możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Na zachodzie i północy lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 st., 1 st. na wschodzie, około 3 st. w centrum, do 9 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 65 km/h, na szczytach Sudetów do 75 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu szybko przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Możliwy opad marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

W środę, 24 stycznia pogoda da nam się we znaki. W województwach opolskim, lubelskim, mazowieckim, dolnośląskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim będą obowiązywały alerty pogodowe związane z opadami marznącymi.

RadioZET.pl/SI/PAP/pogodynka.pl