Prognoza na środę, 6 września. Będzie padać!

Redakcja
06.09.2017 08:56
Prognoza na środę, 6 września. Będzie padać!
fot. Wikipedia

Jesień nie odpuszcza. 6 września będzie padać niemal w całej Polsce.

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz Europa Zachodnia i Południowa znajdują się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Polska jest pod wpływem pogłębiającego się niżu z ośrodkiem nad południową Skandynawią, z zachodu do centrum kraju przemieszcza się układ frontów atmosferycznych, regiony wschodnie pozostają pod wpływem rozmywającego się, stacjonarnego frontu okluzji. Z zachodu napływa dość ciepłe powietrze polarne, morskie, jedynie nad krańce północno-wschodnie, zaznacza się napływ powietrza chłodniejszego i bardziej suchego, kontynentalnego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

W środę 6 września w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na zachodzie po południu miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu na zachodzie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15 st. na północnym wschodzie do 22 st. na południowym zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, na południu i zachodzie miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie będzie duże. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych, nad ranem umiarkowany, okresami dość silny, zachodni.

RadioZET.pl/SI/PAP