Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ciepły i deszczowy sylwester. Śnieg spadnie w Tatrach [POGODA]

31.12.2017 10:21
xxx wiadomosci

Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Morza Północnego, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciepły i deszczowy sylwester. Śnieg spadnie w Tatrach [POGODA] fot. Pixabay

W niedzielę zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu, tylko na północnym wschodzie początkowo opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st.C na północnym wschodzie do 10 st.C, 11 st.C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Wiatr w porywach do 60 km/h, nad morzem do 75 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

xdd fot. Pogodynka

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie także mżawki i tam lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od 1 st.C na północnym wschodzie, około 5 st.C w centrum, do 8 st.C na południowym zachodzie i nad morzem. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h, w strefie nadmorskiej do 70 km/h, a w górach na południowym wschodzie kraju do 80 km/h.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 992 hPa i będzie wahać się.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń