Uwaga! Silne załamanie pogodowe w niemal całym kraju

Redakcja
27.10.2017 08:46
Uwaga! Silne załamanie pogodowe w niemal całym kraju
fot. Flickr / Dean Wiley

To będzie bardzo wietrzny weekend. Dla niemal wszystkich regionów wydano ostrzeżenia w związku z podmuchami bardzo silnego wiatru.

W nadchodzących dniach czeka nas załamanie pogodowe. Już w piątek w województwie śląskim i małopolskim będzie mocno padać – w związku z tym wydano ostrzeżenia pogodowe. Podobne ostrzeżenia będą obowiązywać w sobotę w całej zachodniej i południowej części kraju. Silny wiatr nie da spokoju większości mieszkańcom Polski. W niedzielę sytuacja będzie podobna – najgorzej będzie w północno-wschodniej części kraju, tam obowiązują ostrzeżenia 2. stopnia w związku z silnym wiatrem. Na pozostałym obszarze Polski (poza województwem podlaskim) obowiązują ostrzeżenia 1. stopnia. Lepiej więc zrezygnować z długich spacerów – zwłaszcza w terenach leśnych.

W sobotę temperatura maksymalna od 5 st.C, 7 st.C na wschodzie oraz w rejonach podgórskich do 8 st.C, 11 st.C na pozostałym obszarze. W niedzielę nieco cieplej – od 7 st.C w Zakopanem do 11 st.C w Krakowie i Katowicach. Temperatura odczuwalna możne być jednak niższa – z powodu silnego wiatru i opadów.

RadioZET.pl/SI