Kiedy koniec mrozów? Będzie nawet +6 stopni!

Redakcja
02.03.2018 14:41
Kiedy koniec mrozów? Będzie nawet +6 stopni!
fot. PAP

Arktyczny mróz zaczyna odpuszczać. Niewielki wzrost temperatur odczujemy już w sobotę i niedzielę. Na początku przyszłego tygodnia do Polski napłynie cieplejsze powietrze. Na termometrach zobaczymy od 3 do 6 stopni.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Czy lubisz niskie temperatury?

Liczba głosów:

Po kilku dniach siarczystych mrozów w Polsce jest szansa na wyraźne ocieplenie. W weekend zapomnimy o dwucyfrowych, ujemnych temperaturach. Gwałtowna zmiana pogody czeka nas w kolejnym tygodniu. W poniedziałek możemy spodziewać się dodatnich temperatur.

Pogoda na sobotę 3 lutego 

Zachmurzenie umiarkowane lub duże, rano miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju i na wschodnim Pomorzu słabe opady śniegu.

To również Cię zainteresuje: Odmrożenia - jak rozpoznać i jak leczyć odmrożenia skóry

Temperatura maksymalna od -10 st. na wschodzie i w kotlinach karpackich, około -6 st. w centrum, do -2 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych, a na zachodzie 

Pogoda na niedzielę 4 lutego

W niedzielę na termometrach od -5 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Na niebie przeważać będzie słońce.

pogoda1

W związku z silnym mrozem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek alerty I stopnia dla całego kraju. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

RadioZET.pl/PAP,TVN Meteo/DG