Pogoda na weekend: ciepło i deszczowo

Redakcja
05.05.2017 07:38
Pogoda na weekend: ciepło i deszczowo
fot. Flickr

Weekend 5-7 maja będzie ciepły, ale do wiosennej aury jeszcze daleko. Humor popsują nam częste opady oraz występujące miejscami burze.

Piątek

W piątek od rana będzie ciepło. We wczesnych godzinach porannych temperatura osiągnie 10-12 stopni, czego dawno nie było. W całym kraju niebo będzie zachmurzone, można się jednak spodziewać większych przejaśnień, zwłaszcza w centrum i na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 13°C, 16°C na północy, około 18°C w centrum, do 20°C na południu; nad morzem od 10°C do 13°C. Na południu kraju wystąpią burze. Wtedy siła wiatru może osiągnąć nawet 70 km/h.

Zobacz także

Sobota

W sobotę w całym kraju więcej słońca. Rozpogodzenie będzie przeplatało się z opadami deszczu. Deszczu i burz mogą spodziewać się mieszkańcy południowych województw. Niewykluczone, że popada grad. Temperatura maksymalna od 13°C, 16°C na północy, około 18°C w centrum, do 20°C na południu; nad morzem od 10°C do 13°C. Na wybrzeżu wystąpi porywisty wiatr.

Niedziela

W niedzielę zachmurzenie również będzie się zmniejszać, na niebie pojawi się słońce. Pokropi w województwach podkarpackim i małopolskim. Na południowym-wschodzie wystąpią burze. Temperatura maksymalna od 13°C, 16°C na północy, około 18°C w centrum, do 20°C na południu; nad morzem od 10°C do 13°C. 

RadioZET.pl/KM