Pogoda na weekend: przyjdzie ocieplenie

Redakcja
07.04.2017 12:07
Pogoda na weekend: przyjdzie ocieplenie
fot. PAP

Choć piątkowa aura tego nie zapowiada, to weekend przyniesie nam ocieplenie. W końcu będzie też dużo słońca.

Piątek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu i niskiej temperatury (od nawet 1 stopnia do niecałych 10 stopni). Nad Polską rozciąga się pochmurne niebo, a najwięcej przejaśnień występuje na wschodzie kraju. W górach popada nawet śnieg.

Na szczęście szaruga za oknem i chłodny wiatr nie utrzymają się przez weekend. W sobotę temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni na Suwalszczyźnie do 14 stopni na Dolnym Śląsku. Będzie słonecznie, nie powinno padać. 

Wiosenna aura utrzyma się w niedzielę. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 16 stopni na zachodzie kraju. Nadal możemy spodziewać się dużej dawki słońca, a nad większością kraju rozciągać się będzie bezchmurne niebo.

Synoptycy przewidują, że dobra pogoda utrzyma się także na początku przyszłego tygodnia. Zatem w odróżnieniu od ostatniego weekendu - nie przeżyjemy szoku skoku temperatury i załamania pogody. Temperatura osiągnie nawet 17 stopni. Jedynie na zachodzie kraju pojawią się przelotne opady deszczu, może tam też zagrzmieć.

RadioZET.pl/KM