Zamknij

Prognoza pogody na piątek i sobotę. Nie widać poprawy

Redakcja
13.04.2017 14:04
Prognoza pogody na piątek i sobotę. Nie widać poprawy
fot. flickr

Jak informuje IMGW, Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Litwy. Oznacza to, że z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne. W piątek wciąż niebo będzie zachmurzone z możliwymi przejaśnieniami jedynie na południu kraju. Podobna pogoda utrzyma się co najmniej do soboty.

Maksymalna temperatura w piątek wyniesie od 6 stopni na krańcach północno-wschodnich i na Podhalu do 10 stopni w centrum i 12 stopni na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni, na wybrzeżu skręcający na północno-zachodni. Nocą z piątku na sobotę możliwe opady deszczu, na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem.

W sobotę pogoda się nie zmieni. Na niebie wciąż będą gęste chmury. Na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8 stopni na północy do 14 stopni na południu, w pasie dzielnic centralnych i w dolinach karpackich od 10 do 12 stopni. Nad Bałtykiem może mocno wiać – do 70 kilometrów na godzinę, a wysoko w górach nawet do 90. Według IMGW czekają nas kolejne dwa zachmurzone dni. Na ocieplenie przyjdzie nam zatem jeszcze trochę poczekać.

RadioZET.pl/PAP/strz