Ostatni atak mrozu. W nocy nawet -18 stopni! [POGODA]

Redakcja
03.03.2018 10:55
Ostatni atak mrozu. W nocy nawet -18 stopni! [POGODA]
fot. Pixabay

Każdy, kto liczył na dodatnie temperatury w sobotę i niedzielę, musi uzbroić się w cierpliwość. Zanim do Polski napłynie ciepłe powietrze, raz jeszcze przypomni o sobie mróz. W związku z silnym mrozem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty I stopnia dla kilku województw. Jeśli wierzyć przewidywaniom synoptyków, w poniedziałek temperatura maksymalna osiągnie 7 stopni Celsjusza. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

W sobotę na przeważającym obszarze kraju bezchmurnie. Jedynie miejscami we wschodniej połowie Polski oraz na wybrzeżu i Pomorzu zachmurzenie umiarkowane i duże oraz gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -9st., -7 st. na wschodzie, około -5 st. w centrum, do -4st., -2 st. na zachodzie. Wiatr we wschodniej połowie kraju słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, poza tym słaby, zmienny, z przewagą wschodniego.

W nocy na północnym wschodzie oraz wybrzeżu i Pomorzu zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże, gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski bezchmurnie, tylko miejscami zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -18 st., -16 st. na południowym wschodzie, około -14 st. w centrum, do -11 st., -9 st. na zachodzie. Wiatr słaby, na zachodzie wschodni skręcający na południowo-wschodni, w centrum zmienny, a na wschodzie północny i północno-zachodni.

pogoda

Pogoda na niedzielę 4 lutego

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie i wschodnim wybrzeżu umiarkowane i duże. W Sudetach po południu wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6 st. na północnym wschodzie, około -2 st. w centrum, do 3 st. na południowym zachodzie. 

To również Cię zainteresuje: Sprawdź, jak wzmocnić odporność organizmu

Służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, m.in. osoby bezdomne i starsze. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie - przypominają służby.

RadioZET.pl/PAP/DG