Zamknij

Mało chmur i trochę deszczu. Pogoda na wtorek

Redakcja
16.10.2018 07:40
Mało chmur i trochę deszczu. Pogoda na wtorek
fot. pixbox77/Shutterstock

We wtorek w kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 18°C, 19°C nad morzem, na Podlasiu, Mazurach, Podhalu oraz w kotlinach sudeckich do 23°C na zachodzie i południu. Wiatr słaby, w Sudetach dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-wschodni i południowy.

Jak informuje IMGW, nad Europą Wschodnią dominuje słabnący wyż z centrum nad północną Ukrainą. Pogodę na północnym zachodzie, północnym wschodzie oraz południowym zachodzie Europy kształtują ośrodki niżowe z frontami atmosferycznymi. Polska jest na skraju wspomnianego wyżu, a z południa nadal napływa ciepła masa powietrza.

Zobacz także

Noc

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i nieznacznie się waha.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. W Beskidach możliwe opady deszczu. Miejscami, głównie na wschodzie i południu kraju, mgła ograniczająca widzialność do 200 m, lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna od 1°C na Podlasiu do 9°C na zachodzie; cieplej na wybrzeżu: od 10°C do 11°C. Na Podkarpaciu lokalnie możliwe spadki temperatury do -4°C. Na Podlasiu, Suwalszczyźnie, Mazowszu i Lubelszczyźnie przygruntowe przymrozki do -3°C. Wiatr słaby, w Sudetach dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i południowy.

W Warszawie

Zobacz także

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 21°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe, nad ranem umiarkowane. W drugiej połowie nocy możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna 6°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

RadioZET/PAP/JZ