Pogoda we wtorek. To najcieplejszy dzień miesiąca!

Redakcja
17.10.2017 09:47
Pogoda we wtorek. To najcieplejszy dzień miesiąca!
fot. Pexels

17 października – będzie ciepło i wiosennie. Warto skorzystać z pogody, bo to najcieplejszy dzień miesiąca!

IMGW informuje, że północna i zachodnia Europa jest pod wpływem niżów. Niż Ofelia przemieszcza się znad Szkocji nad południową Norwegię. Przechodząc nad chłodnymi wodami Morza Północnego niż ten będzie się szybko wypełniać, a po jego wkroczeniu nad Skandynawię zacznie stopniowo zanikać. Pozostała część kontynentu jest w zasięgu rozległego układu wyżów z centrami znad południowej i południowo-wschodniej Europy. Polska jest na skraju wyżu znad Bałkanów, z południowego zachodu napływa bardzo ciepła i dość sucha masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

We wtorek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północy Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 16 st. C na północnym wschodzie, około 19 st. C w centrum, do 24 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.

RadioZET.pl/SI