Pogoda na wtorek: Szybki powrót ciepła. Na termometrach nawet 18 stopni

Redakcja
02.04.2019 07:03
Pogoda na wtorek: Szybki powrót ciepła. Na termometrach nawet 18 stopni
fot. Shutterstock

Pogoda we wtorek znów zachęci do wiosennych spacerów i sportowych aktywności na powietrzu. 2 kwietnia w najcieplejszym punkcie dnia temperatura sięgnie 18 st. C. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce jest nadal kształtowana przez wyż znad Rosji, jedynie zachodnie krańce kraju znajdą się w zasięgu niżu znad Morza Północnego. Zalegające nad krajem powietrze pochodzenia arktycznego stopniowo będzie zastępowane przez napływające z południowego zachodu cieplejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda na wtorek – 2 kwietnia

We wtorek synoptycy prognozują zachmurzenie małe lub bezchmurnie, tylko na południowym wschodzie, a wieczorem także na Nizinie Szczecińskiej, umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9°C, 10°C na wschodzie i Podhalu do 14°C, 15°C na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na zachodzie i Pomorzu okresami duże. Na krańcach północno-zachodnich opady deszczu. Temperatura minimalna od -1°C, 1°C na północnym wschodzie do 6°C, 8°C na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h na Pomorzu Zachodnim oraz obszarach podgórskich i 90 km/h wysoko w górach, południowo-wschodni.

Pogoda w Warszawie 

W Warszawie we wtorek bezchmurnie. Temperatura maksymalna 11°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna 4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać.

RadioZET.pl/PAP