Silny mróz. Wydano ostrzeżenie pogodowe. Gdzie najzimniej?

Redakcja
23.01.2018 07:08
Silny mróz. Wydano ostrzeżenie pogodowe. Gdzie najzimniej?
fot. PAP

Jaka pogoda czeka nas we wtorek, 23 stycznia? Będzie zimno!

Pogoda na wtorek, 23 stycznia. Prognoza

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia, wschodnia i północno-wschodnia znajdują się pod wpływem wyżów. Pozostały obszar kontynentu jest w zasięgu układów niskiego ciśnienia z układami frontów atmosferycznych. Polska wschodnia pozostaje pod wpływem wyżu znad Białorusi. Zachodnia część kraju dostała się pod wpływ zatoki z frontem okluzji związanej z niżem znad północnego Atlantyku. Polska na ogół pozostanie dziś w chłodnym powietrzu polarnym morskim, jedynie nad krańce zachodnie zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze z zachodu.

Zobacz także

We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Na zachodzie opady będą przechodziły w opady śniegu z deszczem i tam, lokalnie, możliwe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -6 st. na północnym wschodzie, w centrum około -1 st., do 4 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków południowych.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -4 st. wystąpi w pierwszej połowie nocy, nad ranem temperatura wzrośnie do około -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo południowo-wschodni, później południowy.

Najzimniej jest w województwie podkarpackim. Tu IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe związane z silnym mrozem.

Zobacz także

RadioZET.pl/SI/PAP