Zamknij

Pogoda na wtorek. Dużo chmur i deszcze

Redakcja
23.10.2018 07:35
Pogoda na wtorek. Dużo chmur i deszcze
fot. SJ Travel Photo and Video/Shutterstock

We wtorek w dzień zachmurzenie duże. Od północy kraju stopniowo przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu, które okresami będą miały umiarkowane natężenie. Na wybrzeżu wschodnim lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów w północnej połowie Polski miejscami od 5 mm do 15 mm, na Pomorzu lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 5°C, 6°C na Podhalu i Suwalszczyźnie do 12°C miejscami na północnym zachodzie oraz wybrzeżu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Bałtykiem i Morzem Śródziemnym, jedynie zachodnia i południowo-zachodnia część kontynentu pozostaje w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Polska znajduje się pod wpływem głębokiego niżu znad Morza Bałtyckiego, przesuwającego się na wschód. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszcza się strefa frontu okluzji. Początkowo napływa jeszcze ciepłe powietrze polarne morskie, po południu po przejściu frontu, zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie.

Wiatr

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie szybko spadać.

Zobacz także

Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h na południu i wschodzie oraz do 80 km/h miejscami na pozostałym obszarze kraju, południowo-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu wiatr okresami silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 95 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 120 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na północy, północnym wschodzie i wschodzie miejscami przechodzące w opady deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu. Prognozowana wysokość opadów deszczu na południu miejscami od 15 mm do 25 mm. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Temperatura minimalna od 3°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach w zachodniej połowie kraju do 80 km/h, przejściowo w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej także silny w porywach do 90 km/h, na wybrzeżu wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 95 km/h, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 140 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura maksymalna 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, po południu okresami porywisty, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura minimalna 5°C. Wiatr dość silny i silny, od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni.

RadioZET/PAP/JZ