Pogoda na wtorek: Deszcz i śnieg na wschodzie Polski. Będzie chłodno

Dominik Gołdyn
26.03.2019 07:00
Pogoda na wtorek: Deszcz i śnieg na wschodzie Polski. Będzie chłodno
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Pogoda na wtorek, 26 marca. W całym kraju możliwe będą opady deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu lub krupy śnieżnej. Wiatr silny, z kierunków północnych. W porywach do 50-60 km/h. Temperatura wzrośnie do 3-10 st. C.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Polska znajduje się pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad Zatoki Botnickiej nad Białoruś. Z północy na południe kraju przesuwa się zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym napływa powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda na dziś: wtorek 26 marca

We wtorek w kraju synoptycy prognozują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami na południu rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, od północy stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem, miejscami możliwa krupa śnieżna, po południu na wschodzie śnieg. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu również w górach i na pogórzach.

Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 9 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, po południu stopniowo słabnący, północno-zachodni i zachodni. W górach porywy wiatru do 85 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu również rozpogodzenia. Na południu i wschodzie miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na południowym zachodzie deszczu. Nad ranem deszcz również na krańcach północno-zachodnich. Temperatura minimalna od -4 st. w kotlinach górskich i na północnym wschodzie do 1 st. na zachodzie i 2 st. nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 75 km/h.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/DG