Zamknij

Deszczowo i pochmurno w całym kraju. Pogoda we wtorek

29.09.2020 07:51
Zdjęcie ilustracyjne
fot. misszin/Shuttertsock

Pogoda na wtorek 29.09. 2020 r. nie wpływnie na nas korzystnie. Termometry maksymalnie pokażą 20 stopni Celsjusza, a dzień będzie raczej pochmurny i upłynie pod znakiem deszczu.

Pogoda na wtorek 29.09. 2020 r. nie zaskoczy nas pozytywnie. W zdecydowanej większości kraju prognozowane są deszcze, pogodnie będzie jedynie w północnej części Polski.spadnie około od 5 do 15 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Zobacz także

Na termometrach zobaczymy od 14 st. C. na Dolnym oraz Górnym Śląsku do 20 st. C. na Suwalszczyźnie.

Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia są pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii oraz Morza Czarnego wraz z układami frontów atmosferycznych. Wyże kształtują pogodę na wschodzie oraz zachodzie kontynentu. Polska jest w zasięgu rozległego niżu znad Bałkanów, w strefie frontu okluzji. Zachód kraju pozostaje w chłodnym powietrzu polarnym morskim, nad wschodnią Polskę z południowego wschodu napływa nieco cieplejsze i wilgotniejsze powietrze, także polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek w kraju zachmurzenie duże i całkowite, jedynie na północy większe przejaśnienia. Okresami wystąpią opady deszczu, na południu miejscami o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana suma opadów do 15 mm na południu. Bez opadów jedynie na krańcach północnych kraju. Temperatura maksymalna od 13 st., 14 st. na południu i miejscami w centrum do 18 st., 19 st. na północy i północnym wschodzie; na obszarach górskich chłodniej od 10 st. do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie duże i całkowite, na północy większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Okresami, z wyjątkiem północnej części kraju, wystąpią opady deszczu, na południowym wschodzie przejściowo o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana suma opadów do 15 mm na południowym wschodzie. Miejscami, głównie na północy i zachodzie kraju, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10 st. do 13 st., chłodniej miejscami na północy i w rejonach podgórskich od 6 st. do 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

We wtorek w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 RadioZET.pl/IMGW/PAP