Zamknij

Pogoda na wtorek. Deszczowo i chłodno

Redakcja
03.10.2017 08:41
Pogoda na wtorek. Deszczowo i chłodno
fot. Wikipedia

We wtorek, 3 października będzie deszczowo i chłodno. Oto szczegółowa prognoza.

Pogoda na wtorek, 3 października

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje rozległy niż znad Morza Norweskiego. Wpływ wyżów zaznacza się na krańcach wschodnich, południowych i częściowo na zachodzie kontynentu. Polska znajduje się pod wpływem wspomnianego niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Z zachodu na wschód przez obszar kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym napływa nieco chłodniejsza, polarnomorska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

We wtorek na wschodzie, południu i w centrum Polski zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11 do 15 st., na pogórzu od 10 do 12 st. Wiatr na ogół umiarkowany, miejscami porywisty, na północy Polski oraz w rejonach górskich okresami dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni, od zachodu skręcający na zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie na północy i wschodzie Polski. W Tatrach początkowo opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 7 do 9 st., na wybrzeżu do 12 st., a na pogórzu od 5 do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju okresami dość silny, porywisty, w porywach na wybrzeżu do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

RadioZET.pl/SI/PAP