Zamknij

Pogoda. Nowe ostrzeżenia IMGW. Tu będzie bardzo ślisko!

Redakcja
05.12.2017 09:40
Pogoda. Nowe ostrzeżenia IMGW. Tu będzie bardzo ślisko!
fot. Wikipedia

Jaka pogoda czeka nas we wtorek, 5 grudnia? Oto szczegółowa prognoza.

Pogoda na wtorek 5 grudnia

Jak informuje IMGW, zachodnia, częściowo centralna i południowa część Europy jest pod wpływem wyżów z centrum nad Francją. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtuje niż z ośrodkami nad Morzem Barentsa. Polska jest na skraju wyżu znad Francji, w ciągu dnia z zachodu nasunie się płytka zatoka niżowa z frontem ciepłym, za którym napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał kilka ostrzeżeń. W województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim będzie silne oblodzenie – mieszkańcy tych terenów będą musieli bardzo uważać. Przy wschodniej linii brzegowej Bałtyku istnieje także duże ryzyko sztormu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009hPa i będzie spadać.

We wtorek, 5 grudnia zachmurzenie duże. Opady śniegu przechodzące od zachodu Polski w opady deszczu ze śniegiem i deszczu oraz mżawki. W pasie od Mazowsza i Lubelszczyzny, po Małopolskę i Górny Śląsk przejściowo możliwe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. W górach opady śniegu. W Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna od 0 st.C, 1 st.C na wschodzie Polski do 6 st.C, 8 st.C na zachodzie i nad morzem. W dolinach karpackich temperatura od -2 st.C do 0 st.C. Wiatr umiarkowany, na Pomorzu okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 45 km/h), w porywach do 80 km/h, północny.

RadioZET.pl/SI/pogodynka.pl/PAP

C