Zamknij

Do Polski wróciła zima. Nawet - 13 st., ocieplenie dopiero pod koniec tygodnia

06.04.2021 07:00
pogoda
fot. Krzysztof Radzki/East News

Pogoda na wtorek i kolejne dni. Wiosenne słońce ogrzeje nas promieniami dopiero pod koniec tygodnia. Do tego czasu będzie chłodno, a nawet mroźno. Synoptycy IMGW zapowiadają deszcz, a na Pomorzu i w górach śnieg.

Pogoda po świętach się zmieni i powieje chłodem. Z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego i pozostanie z nami aż do czwartku. Na początku tygodnia wzrośnie zachmurzenie, pojawią się opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i sam śnieg oraz wzrośnie prędkość i porywistość wiatru.

Pogoda na wtorek i kolejne dni. Powrót zimy i śnieżyce na południu kraju

Zima powróciła do Polski. We wtorek w całym kraju jest chłodno, pochmurno i występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Możliwe są burze z opadem krupy śnieżnej - informuje IMGW. Rano będzie ślisko. Według serwisu fanipogody.pl najcieplejsza aura, jakiej możemy się spodziewać dziś w całym kraju, to 2-4 stopnie Celsjusza.

"Na południu kraju, w górach mróz jest dwucyfrowy i sięga nawet -13 stopni" - informuje portal. Na południu spodziewane są śnieżyce. Wysoko w Tatrach spadnie około 10 cm śniegu, a na Pomorzu około 5 cm. Temperatura powietrza wzrośnie maksymalnie do 6 stopni, ale nocą obniży się do -3 stopni, a w rejonach podgórskich nawet do -6 stopni. Utrzymywać się będzie silniejszy i porywisty zachodni wiatr.

We środę i czwartek ciąg dalszy pochmurnej, wietrznej i zimnej aury z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, pod koniec czwartkowego dnia przechodzącego na zachodzie w opady deszczu. Nocą spadek temperatury powietrza do -3 stopni, a w ciągu dnia wzrost do 7 stopni.

Koniec tygodnia przyniesie poprawę pogody. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz; osłabnie także wiatr. Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej 0°C. W dzień osiągnie wartości od 10 do 18 stopni C.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Twitter/IMGW

C