Zamknij

Pogoda na wtorek i środę 3 i 4 kwietnia. Nawet do 21 stopni!

Redakcja
02.04.2018 17:46
Ładna pogoda
fot. Shutterstock

Wszystko wskazuje na to, że wraca do nas wiosna. Po zimnych i momentami śnieżnych świętach wielkanocnych, wróci do Polski ciepłe, wiosenne powietrze. Na południowym zachodzie Polski będzie nawet 21 stopni!

Jak podaje IMGW, od Półwyspu Apenińskiego po Kaukaz rozciągać się będzie wyż z centrum nad Morzem Czarnym, na pozostałym obszarze Europy dominować będą niże. Oznacza to, że Polska znajdzie się w zasięgu zatoki niżu znad Morza Północnego. Przez obszar kraju, z zachodu na wschód, przemieści się front ciepły. Początkowo Polska będzie w chłodnym powietrzu polarnym morskim, ale za frontem napływać będzie znacznie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda we wtorek

Jeśli ktoś czekał na powrót prawdziwej wiosny, mamy dobrą wiadomość. Już od wtorku czeka nas ładna pogoda. W południowej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu od zachodu rozpogodzenia; na południowym zachodzie i w centrum słabe opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna od 8 st., 10 st. na wschodnim Pomorzu i północnym wschodzie, około 13 st. w centrum, do 17 st., 18 st. na południowym zachodzie.

Noce będą chłodne

Noce niestety wciąż będą chłodne. Temperatura minimalna: w zachodniej połowie kraju od 5 st. do 8 st., we wschodniej - od 2 st. do 6 st., ale wyższa na południu Podkarpacia - od 6 st. do 8 st.

Pogoda na środę

W środę pod koniec dnia na krańcach zachodnich gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, mogą wystąpić też burze. Zrobi się jednak cieplej. Temperatura maksymalna od 16-17 st. na północnym wschodzie do 20-21 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich porywisty.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/strz