Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pogoda na wtorek i środę (6 i 7 czerwca)

05.06.2017 16:38
xxx wiadomosci

We wtorek (6 czerwca) czekają nas przelotne opady niemal w całym kraju. Będzie jednak ciepło, od 19 stopni nad morzem do 23-27 w pozostałych częściach kraju. Środa przyniesie zachmurzenie i lekkie ochłodzenie. Od 15 stopni nad Bałtykiem, do maksymalnie 22 stopni w centralnej części kraju.

Pogoda na wtorek i środę (6 i 7 czerwca) fot. pexels.com

Wtorek

Jak podaje IMGW pogodę w Europie północnej, centralnej oraz południowej kształtować będzie niż w ośrodkiem nad Wyspami Brytyjskimi, wraz ze związanym z nim układem frontów atmosferycznych. Oznacza to, że we wtorek możemy spodziewać się zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. Miejscami mogą wystąpić również burze podczas których wiatr może osiągać prędkość w porywach do 80 kilometrów na godzinę.

Noc z wtorku na środę może być deszczowa. Prognozowana suma opadów to 30 mm. Temperatura minimalna od 9 stopni na północnym zachodzie, około 13 w centrum do 16 na południowym wschodzie.

Środa

Środa przyniesie lekkie ochłodzenie. Zachmurzone niebo będzie przez większą część dnia w całej Polsce. Najcieplej na południowym zachodzie – do 22 stopni. Najchłodniej nad morzem – maksymalnie 15 stopni. Możliwe również będzie wystąpienie przejściowych opadów deszczu.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/strz

Oceń