Zamknij

Pogoda na wtorek: Przelotne opady deszczu i śnieg. W Tatrach spadnie 15 cm białego puchu

30.04.2019 07:07
Pogoda na wtorek: Przelotne opady deszczu i śnieg. W Tatrach spadnie 15 cm białego puchu
fot. ventusky.com

Pogoda we wtorek. 30 kwietnia w całej południowej części kraju pojawią się opady deszczu, w Małopolsce powinno zagrzmieć. W górach synoptycy prognozują intensywne opady śniegu. Temperatura w strefie z opadami będzie niska, od 10 do 14 stopni. Poza tym do 21 stopni. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w południowej połowie Polski jest kształtowana przez niże z ośrodkami nad Ukrainą i Rumunią oraz strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Z północnego wschodu napływa chłodniejsze i suchsze, powietrze polarne, jedynie południowa Polska pozostaje w nieco cieplejszej i bardziej wilgotnej masie powietrza.

Pogoda na dziś - wtorek 30 kwietnia 

We wtorek w południowej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu, a wysoko w Tatrach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południowym wschodzie prognozowana suma opadów od 10 do 15 mm, w Karpatach miejscami do 20 mm. Wysoko w Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Na południu oraz południowym wschodzie miejscami możliwe burze.

Temperatura maksymalna od 11 st., 12 st. nad morzem i na południowym wschodzie do 19 st. miejscami w centrum oraz na zachodzie i 20 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. Wysoko w Tatrach wiatr w porywach do 70 km/h, powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie okresami duże i tam opady deszczu, wysoko w Tatrach śnieg. Początkowo na południu zanikające burze. Miejscami na południu silne zamglenia oraz mgły ograniczające widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od 3 st., 4 st. na północy do 8 st., 9 st. na południowym wschodzie. 

Pogoda w Warszawie 

We wtorek w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP